Ohio Department of Veterans Services



CHRISTIAN
 
ALBERT


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Christian Albert
WILLIAM
 
ARCHINAL


Tuscarawas County
U.S. Army Veteran
 
William Archinal
DAVID
 
AYERS


Putnam County
U.S. Army Veteran
 
David Ayers
GEORGE L.
 
BANKS


Lake County
U.S. Army Veteran
 
George Banks
JESSE T.
 
BARRICK


Columbiana County
U.S. Army Veteran
 
Jesse Barrick
WILLIAM H.
 
BARRINGER


Meigs County
U.S. Army Veteran
 
William Barringer
THOMAS
 
BARTON


Cuyahoga County
U.S. Navy Veteran
 
Thomas Barton
POWHATAN
 
BEATY


Delaware County
U.S. Army Veteran
 
Powhatan Beaty
EDWARD J.
 
BEBB


Butler County
U.S. Army Veteran
 
Edward Bebb
JAMES B.
 
BELL


Miami County
U.S. Army Veteran
 
James Bell
WILLIAM
 
BENSINGER


Hancock County
U.S. Army Veteran
 
William Bensinger
MILT
 
BLICKENSDERFER


Tuscarawas County
U.S. Army Veteran
 
Milt Blickensderfer
RICHARD
 
BOURY


Monroe County
U.S. Army Veteran
 
Richard Boury
HENRY V.
 
BOYNTON


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Henry Boynton
JOSEPH E.
 
BRANDLE


Seneca County
U.S. Army Veteran
 
Joseph Brandle
JAMES H.
 
BRONSON


Trumbull County
U.S. Army Veteran
 
James Bronson
JOHN H.
 
BROWN


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
John Brown
ROBERT B.
 
BROWN


Muskingum County
U.S. Army Veteran
 
Robert Brown
URIAH
 
BROWN


Miami County
U.S. Army Veteran
 
Uriah Brown
WILSON W.
 
BROWN


Logan County
U.S. Army Veteran
 
Wilson Brown
ROBERT
 
BUFFUM


Wood County
U.S. Army Veteran
 
Robert Buffum
HENRY G.
 
BUHRMAN


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Henry Buhrman
JAMES M.
 
BURNS


Jefferson County
U.S. Army Veteran
 
James Burns
GEORGE
 
BUTTS


Cuyahoga County
U.S. Navy Veteran
 
George Butts
WILLIAM
 
CAMPBELL


Tuscarawas County
U.S. Army Veteran
 
William Campbell
HENRY
 
CAPEHART


Belmont County
U.S. Army Veteran
 
Henry Capehart
ISAAC H.
 
CARMIN


Perry County
U.S. Army Veteran
 
Isaac Carmin
FRANKLIN
 
CARR


Stark County
U.S. Army Veteran
 
Franklin Carr
WILLIAM J.
 
CARSON


Highland County
U.S. Army Veteran
 
William Carson
HENRY
 
CASEY


Fayette County
U.S. Army Veteran
 
Henry Casey
ALBERT A.
 
CLAPP


Lake County
U.S. Army Veteran
 
Albert Clapp
DAVID L.
 
COCKLEY


Richland County
U.S. Army Veteran
 
David Cockley
OLIVER
 
COLWELL


Champaign County
U.S. Army Veteran
 
Oliver Colwell
JOHN
 
COOK


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
John Cook
ROBERT M.
 
COX


Guernsey County
U.S. Army Veteran
 
Robert Cox
WILLIAM W.
 
CRANSTON


Champaign County
U.S. Army Veteran
 
William Cranston
ULRIC L.
 
CROCKER


County unknown
U.S. Army Veteran
 
Ulric Crocker
JAMES M.
 
CUMPSTON


Gallia County
U.S. Army Veteran
 
James Cumpston
THOMAS W.
 
CUSTER


Harrison County
U.S. Army Veteran
 
Thomas Custer
ANDREW
 
DAVIDSON


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Andrew Davidson
FREEMAN
 
DAVIS


Tuscarawas County
U.S. Army Veteran
 
Freeman Davis
HARRY C.
 
DAVIS


Franklin County
U.S. Army Veteran
 
Harry Davis
JOSEPH
 
DAVIS


Columbiana County
U.S. Army Veteran
 
Joseph Davis
DAVID F.
 
DAY


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
David Day
HIRAM H.
 
DE LAVIE


Stark County
U.S. Army Veteran
 
Hiram De Lavie
RICHARD W.
 
DE WITT


Butler County
U.S. Army Veteran
 
Richard De Witt
JOHN
 
DORMAN


Hamilton County
U.S. Navy Veteran
 
John Dorman
DANIEL A.
 
DORSEY


Ross County
U.S. Army Veteran
 
Daniel Dorsey
NATHAN H.
 
EDGERTON


Belmont County
U.S. Army Veteran
 
Nathan Edgerton
JAMES M.
 
ELISION


Coshocton County
U.S. Army Veteran
 
James Elision
RICHARD
 
ENDERLIN


Ross County
U.S. Army Veteran
 
Richard Enderlin
HENRY S.
 
FINKENBINER


Stark County
U.S. Army Veteran
 
Henry Finkenbiner
MANNING F.
 
FORCE


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Manning Force
HENRY M.
 
FOX


Trumbull County
U.S. Army Veteran
 
Henry Fox
HENRY B.
 
FREEMAN


Knox County
U.S. Army Veteran
 
Henry Freeman
FRANZ
 
FREY


Cuyahoga County
U.S. Army Veteran
 
Franz Frey
WILLIAM
 
GARRETT


Geauga County
U.S. Army Veteran
 
William Garrett
JOHN C.
 
GAUNT


Columbiana County
U.S. Army Veteran
 
John Gaunt
ISAAC
 
GAUSE


Trumbull County
U.S. Army Veteran
 
Isaac Gause
JOHN
 
GRAY


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
John Gray
GEORGE
 
GREEN


Franklin County
U.S. Army Veteran
 
George Green
ABRAHAM
 
GREENAWALT


Columbiana County
U.S. Army Veteran
 
Abraham Greenawalt
JOSEPH O.
 
GREGG


Pickaway County
U.S. Army Veteran
 
Joseph Gregg
SAMUEL
 
GRIMSHAW


Jefferson County
U.S. Army Veteran
 
Samuel Grimshaw
THOMAS
 
GUINN


Clinton County
U.S. Army Veteran
 
Thomas Guinn
NATHANIEL
 
GWYNNE


Champaign County
U.S. Army Veteran
 
Nathaniel Gwynne
JAMES
 
HALEY


County unknown
U.S. Navy Veteran
 
James Haley
NEWTON H.
 
HALL


Portage County
U.S. Army Veteran
 
Newton Hall
MILTON L.
 
HANEY


Ashland County
U.S. Army Veteran
 
Milton Haney
JOSEPH
 
HANKS


Ross County
U.S. Army Veteran
 
Joseph Hanks
MILTON
 
HANNA


Licking County
U.S. Army Veteran
 
Milton Hanna
SAMPSON
 
HARRIS


Noble County
U.S. Army Veteran
 
Sampson Harris
MARTIN J.
 
HAWKINS


Scioto County
U.S. Army Veteran
 
Martin Hawkins
THOMAS R.
 
HAWKINS


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Thomas Hawkins
JOHN H.
 
HAYS


Jefferson County
U.S. Army Veteran
 
John Hays
JOSEPH
 
HEDGES


Richland County
U.S. Army Veteran
 
Joseph Hedges
HENRY
 
HELLER


Champaign County
U.S. Army Veteran
 
Henry Heller
JAMES
 
HENRY


Monroe County
U.S. Army Veteran
 
James Henry
HENRY
 
HOFFMAN


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Henry Hoffman
DANIEL L.
 
HOLCOMB


Licking County
U.S. Army Veteran
 
Daniel Holcomb
LEMUEL F.
 
HOLLAND


Fulton County
U.S. Army Veteran
 
Lemuel Holland
MILTON M.
 
HOLLAND


Athens County
U.S. Army Veteran
 
Milton Holland
WILLIAM
 
HOULTON


Athens County
U.S. Army Veteran
 
William Houlton
HIRAM R.
 
HOWARD


Champaign County
U.S. Army Veteran
 
Hiram Howard
ORION P.
 
HOWE


Portage County
U.S. Army Veteran
 
Orion Howe
JOHN
 
HUGHEY


Highland County
U.S. Army Veteran
 
John Hughey
LORENZO D.
 
IMMELL


Butler County
U.S. Army Veteran
 
Lorenzo Immell
LEONIDAS H.
 
INSCHO


Medina County
U.S. Army Veteran
 
Leonidas Inscho
ISAAC
 
JAMES


Montgomery County
U.S. Army Veteran
 
Isaac James
JAMES
 
JARDINE


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
James Jardine
WILLIAM
 
JOHN


Ross County
U.S. Army Veteran
 
William John
ELISHA
 
JOHNS (JONES)


Summit County
U.S. Army Veteran
 
Elisha Johns (Jones)
ANDREW
 
JOHNSON


Delaware County
U.S. Army Veteran
 
Andrew Johnson
DAVID
 
JONES


Fayette County
U.S. Army Veteran
 
David Jones
ABSALOM
 
JORDAN


Brown County
U.S. Army Veteran
 
Absalom Jordan
GEORGE V.
 
KELLEY


Stark County
U.S. Army Veteran
 
George Kelley
JOSEPH
 
KEMP


Huron County
U.S. Army Veteran
 
Joseph Kemp
JOSEPH
 
KIMBALL


Lawrence County
U.S. Army Veteran
 
Joseph Kimball
JONATHAN C.
 
KIRK


Clinton County
U.S. Army Veteran
 
Jonathan Kirk
WILLIAM J.
 
KNIGHT


Wayne County
U.S. Army Veteran
 
William Knight
JOHN S.
 
KOUNTZ


Lucas County
U.S. Army Veteran
 
John Kountz
JEREMIAH
 
KUDER


Seneca County
U.S. Army Veteran
 
Jeremiah Kuder
SMITH
 
LARIMER


Richland County
U.S. Army Veteran
 
Smith Larimer
HENRY W.
 
LAWTON


Lucas County
U.S. Army Veteran
 
Henry Lawton
WILLIAM H.
 
LONGSHORE


Muskingum County
U.S. Army Veteran
 
William Longshore
GEORGE
 
LOYD


Muskingum County
U.S. Army Veteran
 
George Loyd
ELIHU H.
 
MASON


Wood County
U.S. Army Veteran
 
Elihu Mason
WILLIAM B.
 
MAYES


Marion County
U.S. Army Veteran
 
William Mayes
CHARLES H.
 
McCLEARY


Sandusky County
U.S. Army Veteran
 
Charles McCleary
JAMES M.
 
McCLELLAND


Harrison County
U.S. Army Veteran
 
James McClelland
SAMUEL
 
McCONNELL


Belmont County
U.S. Army Veteran
 
Samuel McConnell
JOHN W.
 
McDONALD


Fairfield County
U.S. Army Veteran
 
John McDonald
SAMUEL O.
 
McELHINNY


Meigs County
U.S. Army Veteran
 
Samuel McElhinny
EDWARD
 
McGINN


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Edward McGinn
WILSON
 
McGONAGLE


Jefferson County
U.S. Army Veteran
 
Wilson McGonagle
MARTIN
 
McHUGH


Hamilton County
U.S. Navy Veteran
 
Martin McHugh
FRANCIS M.
 
McMILLEN


Miami County
U.S. Army Veteran
 
Francis McMillen
JACOB C.
 
MILLER


Sandusky County
U.S. Army Veteran
 
Jacob Miller
JAMES P.
 
MILLER


Warren County
U.S. Army Veteran
 
James Miller
JOHN G.
 
MILLER


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
John Miller
DELANO
 
MOREY


Licking County
U.S. Army Veteran
 
Delano Morey
LEWIS
 
MORGAN


Delaware County
U.S. Army Veteran
 
Lewis Morgan
JOHN P.
 
MURPHY


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
John Murphy
GEORGE S.
 
MYERS


Butler County
U.S. Army Veteran
 
George Myers
JASPER N.
 
NORTH


Athens County
U.S. Army Veteran
 
Jasper North
DAVID
 
ORBANSKY


Franklin County
U.S. Army Veteran
 
David Orbansky
JAMES W.
 
PARKS


Lawrence County
U.S. Army Veteran
 
James Parks
JACOB
 
PARROTT


Fairfield County
U.S. Army Veteran
 
Jacob Parrott
JOHN T.
 
PATTERSON


Morgan County
U.S. Army Veteran
 
John Patterson
PLATT
 
PEARSALL


Meigs County
U.S. Army Veteran
 
Platt Pearsall
JAMES K.
 
PEIRSOL


County unknown
U.S. Army Veteran
 
James Peirsol
FREDERICK
 
PHISTERER


Medina County
U.S. Army Veteran
 
Frederick Phisterer
ROBERT
 
PINN


Stark County
U.S. Army Veteran
 
Robert Pinn
WILLIAM
 
PITTINGER


Jefferson County
U.S. Army Veteran
 
William Pittinger
JOHN R.
 
PORTER


Delaware County
U.S. Army Veteran
 
John Porter
WILLIAM H.
 
POWELL


Lawrence County
U.S. Army Veteran
 
William Powell
ALBERT
 
POWER


Guernsey County
U.S. Army Veteran
 
Albert Power
JOSEPH R.
 
PRENTICE


Fairfield County
U.S. Army Veteran
 
Joseph Prentice
ALFRED
 
RANSBOTTOM


Delaware County
U.S. Army Veteran
 
Alfred Ransbottom
CHARLES A.
 
READ


Delaware County
U.S. Navy Veteran
 
Charles Read
WILLIAM
 
REDDICK


Scioto County
U.S. Army Veteran
 
William Reddick
LOUIS
 
RENNINGER


Medina County
U.S. Army Veteran
 
Louis Renninger
WILLIAM
 
RICHARDSON


Cuyahoga County
U.S. Army Veteran
 
William Richardson
WILLIAM E.
 
RICHEY


Athens County
U.S. Army Veteran
 
William Richey
JAMES
 
RICHMOND


Sandusky County
U.S. Army Veteran
 
James Richmond
JOHN H.
 
RICKSECKER


Clark County
U.S. Army Veteran
 
John Ricksecker
SAMUEL
 
ROBERTSON


Muskingum County
U.S. Army Veteran
 
Samuel Robertson
ELBRIDGE
 
ROBINSON


Morgan County
U.S. Army Veteran
 
Elbridge Robinson
FREDERICK
 
ROCK


Cuyahoga County
U.S. Army Veteran
 
Frederick Rock
MARION A.
 
ROSS


Champaign County
U.S. Army Veteran
 
Marion Ross
LEWIS A.
 
ROUNDS


Huron County
U.S. Army Veteran
 
Lewis Rounds
CHARLES W.
 
RUNDLE


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Charles Rundle
BENJAMIN W.
 
SCHENCK


Butler County
U.S. Army Veteran
 
Benjamin Schenck
ANDREW
 
SCHMAUCH


Scioto County
U.S. Army Veteran
 
Andrew Schmauch
WILLIAM
 
SCHMIDT


Seneca County
U.S. Army Veteran
 
William Schmidt
CHRISTIAN
 
SCHNELL


Auglaize County
U.S. Army Veteran
 
Christian Schnell
JOHN M.
 
SCOTT


Stark County
U.S. Army Veteran
 
John Scott
ELISHA B.
 
SEAMAN


Logan County
U.S. Army Veteran
 
Elisha Seaman
CYRUS
 
SEARS


Crawford County
U.S. Army Veteran
 
Cyrus Sears
LOUIS C.
 
SHEPARD


Ashtabula County
U.S. Navy Veteran
 
Louis Shepard
BERNARD
 
SHIELDS


Lawrence County
U.S. Army Veteran
 
Bernard Shields
OSCAR
 
SLAGLE


Fulton County
U.S. Army Veteran
 
Oscar Slagle
SAMUEL
 
SLAVENS


Pike County
U.S. Army Veteran
 
Samuel Slavens
JAMES O.
 
SMITH


Pickaway County
U.S. Army Veteran
 
James Smith
OTIS W.
 
SMITH


Logan County
U.S. Army Veteran
 
Otis Smith
JOHN W.
 
SPRAGUE


Erie County
U.S. Army Veteran
 
John Sprague
CHARLES
 
STACEY


Huron County
U.S. Army Veteran
 
Charles Stacey
DAVID S.
 
STANLEY


Greene County
U.S. Army Veteran
 
David Stanley
JOHN W.
 
STEELE


Lorain County
U.S. Army Veteran
 
John Steele
JOSEPH
 
STICKELS


Butler County
U.S. Army Veteran
 
Joseph Stickels
JAMES K.
 
STURGEON


Perry County
U.S. Army Veteran
 
James Sturgeon
WILLIAM H.
 
SURLES


Jefferson County
U.S. Army Veteran
 
William Surles
WAGER
 
SWAYNE


Franklin County
U.S. Army Veteran
 
Wager Swayne
JACOB
 
SWEGHEIMER


Butler County
U.S. Army Veteran
 
Jacob Swegheimer
CHARLES A.
 
THOMPSON


Lucas County
U.S. Army Veteran
 
Charles Thompson
FREEMAN C.
 
THOMPSON


Monroe County
U.S. Army Veteran
 
Freeman Thompson
THOMAS
 
THOMPSON


Champaign County
U.S. Army Veteran
 
Thomas Thompson
ERNST
 
TORGLER


Lucas County
U.S. Army Veteran
 
Ernst Torgler
HOWELL B.
 
TREAT


Lake County
U.S. Army Veteran
 
Howell Treat
GEORGE W.
 
TYRRELL


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
George Tyrrell
WILSON
 
VANCE


Hancock County
U.S. Army Veteran
 
Wilson Vance
JOSEPH
 
VAN MATRE


Meigs County
U.S. Army Veteran
 
Joseph Van Matre
JOHN H.
 
WAGEMAN


Clermont County
U.S. Army Veteran
 
John Wageman
JAMES C.
 
WALKER


Clark County
U.S. Army Veteran
 
James Walker
FRANCIS A.
 
WALLER


Cuyahoga County
U.S. Army Veteran
 
Francis Waller
NELSON W.
 
WARD


Columbiana County
U.S. Army Veteran
 
Nelson Ward
ALASON P.
 
WEBBER


Ross County
U.S. Army Veteran
 
Alason Webber
EDWARD
 
WELSH


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Edward Welsh
JAMES
 
WILEY


Richland County
U.S. Army Veteran
 
James Wiley
GEORGE
 
WILHELM


Scioto County
U.S. Army Veteran
 
George Wilhelm
WILLIAM H.
 
WILLIAMS


Hancock County
U.S. Army Veteran
 
William Williams
JOHN A.
 
WILSON


Franklin County
U.S. Army Veteran
 
John Wilson
JOHN
 
WOLLAM


Butler County
U.S. Army Veteran
 
John Wollam
MARK
 
WOOD


Wood County
U.S. Army Veteran
 
Mark Wood
ROBERT B.
 
WOOD


Columbiana County
U.S. Navy Veteran
 
Robert Wood
JACOB F.
 
YEAGER


Seneca County
U.S. Army Veteran
 
Jacob Yeager
CAVALRY M.
 
YOUNG


Washington County
U.S. Army Veteran
 
Cavalry Young
JOHN L.
 
YOUNKER


Fairfield County
U.S. Army Veteran
 
John Younker
EDGAR R.
 
ASTON


Clermont County
U.S. Army Veteran
 
Edgar Aston
HEINRICH
 
BERTRAM


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Heinrich Bertram
DANIEL
 
BISHOP


Monroe County
U.S. Army Veteran
 
Daniel Bishop
WILLIAM C.
 
BRYAN


Muskingum County
U.S. Army Veteran
 
William Bryan
JAMES S.
 
CALVERT


Athens County
U.S. Army Veteran
 
James Calvert
JOHN
 
CARR


Franklin County
U.S. Army Veteran
 
John Carr
AQUILLA
 
COONROD


Williams County
U.S. Army Veteran
 
Aquilla Coonrod
BENJAMIN C.
 
CRISWELL


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Benjamin Criswell
WILLIAM G.
 
CUBBERLY


Butler County
U.S. Army Veteran
 
William Cubberly
MATTHIAS W.
 
DAY


Richland County
U.S. Army Veteran
 
Matthias Day
WILLIAM
 
DE ARMOND


Butler County
U.S. Army Veteran
 
William De Armond
JAMES
 
DOWLING


Cuyahoga County
U.S. Army Veteran
 
James Dowling
MOSHEIM
 
FEASTER


Cuyahoga County
U.S. Army Veteran
 
Mosheim Feaster
GEORGE
 
FERRARI


Cuyahoga County
U.S. Army Veteran
 
George Ferrari
GEORGE
 
GATES


Delaware County
U.S. Army Veteran
 
George Gates
GEORGE
 
GEIGER


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
George Geiger
JOHN J.
 
GIVEN


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
John Given
EDWARD S.
 
GODFREY


Putnam County
U.S. Army Veteran
 
Edward Godfrey
JOHN
 
GREEN


Franklin County
U.S. Army Veteran
 
John Green
RICHARD P.
 
HANLEY


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Richard Hanley
JOHN
 
HARRINGTON


Cuyahoga County
U.S. Army Veteran
 
John Harrington
DAVID W.
 
HARRIS


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
David Harris
JOSHUA B.
 
HARTZOG


Paulding County
U.S. Army Veteran
 
Joshua Hartzog
JAMES M.
 
HILL


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
James Hill
RUFUS D.
 
HUTCHINSON


Warren County
U.S. Army Veteran
 
Rufus Hutchinson
BART T.
 
KEENAN


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Bart Keenan
ALBERT
 
KNAAK


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Albert Knaak
JOHN
 
KYLE


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
John Kyle
PATRICK J.
 
LEONARD


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Patrick Leonard
PATRICK T.
 
LEONARD


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Patrick Leonard
LEONIDAS S.
 
LYTLE


Cuyahoga County
U.S. Army Veteran
 
Leonidas Lytle
ISAIAH
 
MAYS


Franklin County
U.S. Army Veteran
 
Isaiah Mays
NICHOLAS
 
MEAHER


Perry County
U.S. Army Veteran
 
Nicholas Meaher
DANIEL H.
 
MILLER


Fairfield County
U.S. Army Veteran
 
Daniel Miller
HENRY
 
NEWMAN


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Henry Newman
SAMUEL D.
 
PHILLIPS


Butler County
U.S. Army Veteran
 
Samuel Phillips
JOHN A.
 
POPPE


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
John Poppe
JAMES
 
PRATT


Logan County
U.S. Army Veteran
 
James Pratt
JOHN
 
RAERICK


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
John Raerick
SAMUEL
 
RICHMAN


Cuyahoga County
U.S. Army Veteran
 
Samuel Richman
JOHN F.
 
ROWALT


Richland County
U.S. Army Veteran
 
John Rowalt
STANISLAUS
 
ROY


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Stanislaus Roy
WILLIAM
 
SHAFFER


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
William Shaffer
EDWARD C.
 
SHARPLESS


Marion County
U.S. Army Veteran
 
Edward Sharpless
WILLIAM H.
 
SMITH


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
William Smith
ORIZOBA
 
SPENCE


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Orizoba Spence
RUDOLPH
 
STAUFFER


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Rudolph Stauffer
JULIUS H.
 
STICKOFFER


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Julius Stickoffer
ALONZO
 
STOKES


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Alonzo Stokes
THOMAS
 
SULLIVAN


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Thomas Sullivan
CHARLES L.
 
THOMAS


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Charles Thomas
ALLEN
 
WALKER


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Allen Walker
BENJAMIN
 
WILSON


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Benjamin Wilson
MILDEN H.
 
WILSON


Huron County
U.S. Army Veteran
 
Milden Wilson
EDWARD L.
 
BAKER JR.


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Edward Baker Jr.
OSCAR
 
BROOKIN


Greene County
U.S. Army Veteran
 
Oscar Brookin
ALEXANDER
 
JARDINE


County unknown
U.S. Navy Veteran
 
Alexander Jardine
BRUNO
 
WENDE


Stark County
U.S. Army Veteran
 
Bruno Wende
EDWARD W.
 
BOERS


Hamilton County
U.S. Navy Veteran
 
Edward Boers
GEORGE F.
 
BROCK


Cuyahoga County
U.S. Navy Veteran
 
George Brock
LODDIE
 
STUPKA


Cuyahoga County
U.S. Navy Veteran
 
Loddie Stupka
CHARLES G.
 
BICKHAM


Montgomery County
U.S. Army Veteran
 
Charles Bickham
WILLIAM E.
 
BIRKHIMER


Perry County
U.S. Army Veteran
 
William Birkhimer
FREDERICK
 
FUNSTON


Clark County
U.S. Army Veteran
 
Frederick Funston
WEBB C.
 
HAYES


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Webb Hayes
JOHN A.
 
LOGAN


Mahoning County
U.S. Army Veteran
 
John Logan
BURKE
 
HANFORD


Lucas County
U.S. Navy Veteran
 
Burke Hanford
HARRY W.
 
ORNDOFF


Erie County
U.S. Marine Corps Veteran
 
Harry Orndoff
OSCAR J.
 
UPHAM


Lucas County
U.S. Marine Corps Veteran
 
Oscar Upham
JAY
 
WILLIAMS


Huron County
U.S. Navy Veteran
 
Jay Williams
HARRY C.
 
BEASLEY


Licking County
U.S. Navy Veteran
 
Harry Beasley
JOSEPH G.
 
HARNER


Stark County
U.S. Navy Veteran
 
Joseph Harner
GEORGE C.
 
REID


Lorain County
U.S. Marine Corps Veteran
 
George Reid
EDWARD A.
 
OSTERMANN


Franklin County
U.S. Marine Corps Veteran
 
Edward Ostermann
ALBERT E.
 
BAESEL


Cuyahoga County
U.S. Army Veteran
 
Albert Baesel
PATRICK
 
McGUNIGAL


Trumbull County
U.S. Navy Veteran
 
Patrick McGunigal
ORLANDO H.
 
PETTY


Harrison County
U.S. Navy Veteran
 
Orlando Petty
EDWARD V.
 
RICKENBACKER


Franklin County
U.S. Army Air Corps Veteran
 
Edward Rickenbacker
SYLVESTER
 
ANTOLAK


Belmont County
U.S. Army Veteran
 
Sylvester Antolak
ADDISON E.
 
BAKER


Summit County
U.S. Army Air Corps Vet
 
Addison Baker
EDWARD A.
 
BENNETT


Meigs County
U.S. Army Veteran
 
Edward Bennett
CHARLES J.
 
BERRY


Lorain County
U.S. Marine Corps Veteran
 
Charles Berry
HERBERT F.
 
CHRISTIAN


Guernsey County
U.S. Army Veteran
 
Herbert Christian
JOSEPH J.
 
CICCHETTI


Stark County
U.S. Army Veteran
 
Joseph Cicchetti
ROBERT
 
CRAIG


Lucas County
U.S. Army Veteran
 
Robert Craig
EMILE
 
DELEAU JR.


Belmont County
U.S. Army Veteran
 
Emile Deleau Jr.
HAROLD G.
 
EPPERSON


Summit County
U.S. Marine Corps Reserve
 
Harold Epperson
FORREST
 
EVERHART SR.


Ross County
U.S. Army Veteran
 
Forrest Everhart Sr.
WILLIAM A.
 
FOSTER


Cuyahoga County
U.S. Marine Corps Reserve
 
William Foster
DONALD A.
 
GARY


Hancock County
U.S. Navy Veteran
 
Donald Gary
LEWIS
 
HALL


Scioto County
U.S. Army Veteran
 
Lewis Hall
JOE R.
 
HASTINGS


Carroll County
U.S. Army Veteran
 
Joe Hastings
ARTHUR J.
 
JACKSON


Cuyahoga County
U.S. Marine Corps Veteran
 
Arthur Jackson
GUS
 
KEFURT


Mahoning County
U.S. Army Veteran
 
Gus Kefurt
PATRICK L.
 
KESSLER


Butler County
U.S. Army Veteran
 
Patrick Kessler
ISAAC C.
 
KIDD


Cuyahoga County
U.S. Navy Veteran
 
Isaac Kidd
HARRY L.
 
MARTIN


Crawford County
U.S. Marine Corps Reserve
 
Harry Martin
LEONARD F.
 
MASON


Allen County
U.S. Marine Corps Veteran
 
Leonard Mason
MELVIN
 
MAYFIELD


Muskingum County
U.S. Army Veteran
 
Melvin Mayfield
WILLIAM
 
METZGER JR.


Allen County
U.S. Army Air Corps Veteran
 
William Metzger Jr.
FRANK J.
 
PETRARCA


Cuyahoga County
U.S. Army Veteran
 
Frank Petrarca
JAMES E.
 
ROBINSON JR.


Lucas County
U.S. Army Veteran
 
James Robinson Jr.
ROBERT R.
 
SCOTT


Stark County
U.S. Navy Veteran
 
Robert Scott
TONY
 
STEIN


Montgomery County
U.S. Marine Corps Reserve
 
Tony Stein
HERBERT J.
 
THOMAS


Franklin County
U.S. Marine Corps Reserve
 
Herbert Thomas
JOHN R.
 
TOWLE


Cuyahoga County
U.S. Army Veteran
 
John Towle
JAMES R.
 
WARD


Clark County
U.S. Navy Veteran
 
James Ward
HOWARD
 
WOODFORD


Summit County
U.S. Army Veteran
 
Howard Woodford
RODGER W.
 
YOUNG


Seneca County
U.S. Army Veteran
 
Rodger Young
JOHN D.
 
KELLY


Mahoning County
U.S. Marine Corps Veteran
 
John Kelly
SAMMY L.
 
DAVIS


Montgomery County
U.S. Army Veteran
 
Sammy Davis
DOUGLAS E.
 
DICKEY


Darke County
U.S. Marine Corps Veteran
 
Douglas Dickey
MICHAEL J.
 
ESTOCIN


Summit County
U.S. Navy Veteran
 
Michael Estocin
CHARLES C.
 
FLEEK


Hamilton County
U.S. Army Veteran
 
Charles Fleek
JOSEPH
 
LAPOINTE JR.


Montgomery County
U.S. Army Veteran
 
Joseph Lapointe Jr.
DONALD R.
 
LONG


Lawrence County
U.S. Army Veteran
 
Donald Long
MELVIN E.
 
NEWLIN


Columbiana County
U.S. Marine Corps Veteran
 
Melvin Newlin
JOE C.
 
PAUL


Montgomery County
U.S. Marine Corps Veteran
 
Joe Paul
BRIAN M.
 
THACKER


Franklin County
U.S. Army Veteran
 
Brian Thacker
DAVID F.
 
WINDER


Franklin County
U.S. Army Veteran
 
David Winder
© Copyright ODVS  | 
Governor John R. Kasich  | 
Chip Tansill, ODVS Director  | 
About  |  Contact  | 
Privacy  |  Disclaimer  |  Site Map